ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER
ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Yeni Hayatlar Gülesin; Geleceğe güven ve mutluluk temennisidir. Güleryüzlülük ve özgüvendir.

Kurumumuz işitme, konuşma ve ses bozuklukları olan bireylerin tanı, rehabilitasyon ve özel eğitimlerini gerçekleştirmek için 1982 yılında hizmete başlamıştır. Bu hizmetlerini 1994 yılına kadar sürdüren merkezimiz, 1994 yılında SHÇEK‘ e bağlı Özel Eğitim Kurumu’ na dönüştürülmüştür. 2007 yılında MEB ‘ e bağlı olarak statü değiştirmiş bu tarihten itibaren Özel Eğitim Kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

1982 tarihinde Odyoloji İşitme – Konuşma – Ses Bozuklukları Tanı, Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Merkezi olarak başlayan yolculuğumuza, 27.12.2007 tarihinde Gülesin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak devam etmekteyken 23/05/2019 tarihinde Yeni Hayatlar Gülesin adı altında eğitime devam etmektedir.

Misyonumuz

Bilimsel ve etik kurallara sadık kalarak işitme ve konuşma bozukluğu olan bireylere özel eğitim ve rehabilitasyon programlarını gelişmiş yöntemlerle uygulamak, öğrencilerin ailelerine yönelik eğitici programlar hazırlamak, eğitim programlarına katılımlarını sağlayarak öğrencilere normal iletişim becerileri kazandırmak.
Gelişmiş yöntemlerle uygun eğitim ortamları hazırlayıp, sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemek.

Vizyonumuz

Özel eğitim ve rehabilitasyon ihtiyacı olan öğrencileri, ileri ve modern yöntemlerle eğiterek yaşıtları düzeyine çıkarmak, sosyal ve akademik alanda tüm engellerini kaldırmak.
İlkeleri ve bilimsel yaklaşımları ile örnek olan kurumumuzun en önde olan kimliğini daha üst düzeylere taşımak.

. Yeni Hayatlar Gülesin;

Kurumumuzun hedefini simgeleyen, geleceğe güven ve mutluluk temennisidir. Güleryüzlülüktür, özgüvendir, daima en ileriyi görendir, en doğru ve çağdaş eğitim programlarını uygulayandır.